“Eks meiegi Pärnu Postimehes ole katsunud saada selgusele erakondade ja valimisliitude lubadustes valijatele. Praegu on ju lubamise aeg.

Kergelt kiiksuga ehk küsitava elluviimise tõenäosusega lubadusi leiab siit ja sealt, ent paistab, et kõiki ületab vähe tuntud seltskond, kes on kogunenud Eesti Ellujäämise Kogukonna nime alla. Nimi on natuke viimsepäevahõnguline, aga teadmine, et üks maailmalõpp äsja jälle ära jäi, annab lootust.

Ellujääjad lubavad, et Pärnust saab Eesti pealinn (sel juhul ei taha Tallinna saatust ette kujutadagi). Pärnusse ehitatakse Troopikum, mis on pooleldi meres troopikasaar, kus aasta ringi võib meres ja basseinides ujuda ning rannaliival päikest võtta. Seda troopilist paradiisi on kunstnik Andres Adamson püüdnud ülal visandada.

Avatakse Pärnu ülikool (mis saab Tartu ülikooli Pärnu kolledžist?). Pere neljandale lapsele makstakse 5000 eurot sünnitoetust (kas kolm esimest jäetakse sendita?). Lasteaedade juurde luuakse lemmikloomatoad.

Õnneks on siin piirdutud koduloomadega, sest kujutage ette tänapäeva Up and Go’s Mowglit, kes nunnutab ehtsat tiigrikutsut, mõlemad juba natuke katkutud!

Kummati olen veendunud, et tegemist ei ole segaste ühendusega, vaid nende inimeste vaatenurk elule on pisut teistsugune kui enamikul meist.

Ellujääjate esindaja Pärnu 2. ringkonna valimisdebatis Liis Ellert jättis kõigiti sümpaatse mulje, kuigi lükkas tagasi lehe pakutud mineraalvee, eelistades kaasa toodud jooki. Eesti Ellujäämise Kogukonnale ma erilist valimisedu ei ennusta, aga jõudu neile oma erakonna loomisel!

Peamine on ju tähelepanu ja seda on nad meedias saanud. Troopiline rahu* kuluks ära küll, eriti pärast kohalikke valimisi.”

Originaalartikkel: http://parnu.postimees.ee/4260475/kalev-vilgats-pax-tropicana

– – – – – – – – – – –

Valimisliidu Eesti Ellujäämise Kogukond esindaja Liis Ellerti kommentaar:

Ma ei tulnud ausalt öeldes selle pealegi, et plastpudelis mineraalveest keeldumisest võiks keegi midagi kahtlast välja lugeda. Olgu tõe huvides mainitud, et väldin igasugust plasttaarat, nii plastis sisalduvate kemikaalide tõttu kui ka ökoloogilist aspekti silmas pidades – inimeste prügitootmise maht on lihtsalt tohutu ning siin on põhjust meil kõigil peeglisse vaadata ja järele mõelda, sest kasvõi taaskasutatavate pudelitega saab igaüks väikse sammu puhtama tuleviku heaks ära teha. Soovitan siiralt selle peale mõelda, enne kui poest uue pakendi ostate, mis mõni hetk hiljem prügikasti lendab.
Olukorras, kus meie Maa on uppumas prügisse ja lämbumas saastusesse, võib just sellistest väikestest sammudest ja suhtumise muutmisest sõltuda meie ellujäämine… Eesti Ellujäämisliikumine, meie valimisliidud ja loodav Eesti Ellujäämise Erakond on kantud eelkõige just soovist sellist suhtumist ja vaatenurka levitada.
Seega tuleb tõdeda, et olgu nende muude eksitavate vihjetega nagu on, siis vähemasti väitega, et “nende inimeste vaatenurk elule on pisut teistsugune kui enamikul meist” on artiklis igatahes pihta pandud. Ja loodetavasti aitab see arvamuslugu samamoodi maailma nägevatel inimestel meid paremini üles leida. Võib ehk kõlada uskumatult, aga meie palju kõlapinda leidnud ideed ei ole mõeldud niisama blufina või häälte korjamiseks, vaid meil ongi tõsi taga.

Liis Ellert
Valimisliidu Eesti Ellujäämise Kogukond asutaja ja kandidaat

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment